Ako ste na tom s vďačnosťou?

Aby sme dosiahli plný úžitok a začali správne aplikovať SKUTOČNÉ BOHATSTVO pripomenieme si a zopakujeme základ, všetkých základov. VĎAČNOSŤ!

„Ďakujem“. Môžem povedať, že je to slovo, ktoré pozná každý z nás, ale používame ho skutočne? Vieme akú má moc? Vieme, čo všetko dokáže? Zamysleli ste sa niekedy nad týmto? Dokážete precítiť slovíčko „Ďakujem veľmi pekne“ alebo skôr automaticky ako robot vypustíte zo seba krátke a prázdne slovo „Díki“? 🙂

Read more

Sú Vaše zvyky správne?!

„Ráno vstávate, idete do kúpeľne, použijete toaletu, umyjete si zuby, vkročíte do kuchyne, otvoríte okno, spravíte si kávu, začnete sa obliekať, zapnete si rádio alebo počítač, vnímate nové správy, prípadne hrajú vaše obľúbené pesničky. Ako sa dopravíte do práce. Aké povinnosti máte na dnešok, prípadne na celý týždeň?“ 🙂

Read more

Váš odkaz tu môže ostať naveky

Na čom skutočne záleží? Na šťastnom živote.

Minulý týždeň som sa dozvedel smutnú správu. Odišiel z tohto sveta človek, ktorý ma veľa naučil. Bol to starší pán, ktorému bolo niečo po sedemdesiatke. Ako ma zastihla táto správa bol som trošku prekvapený, že prečo. Ale takýto je život a každý z nás do jedného umiera. Každou minútou a to je fakt, ktorý nezmeníme. Na čom skutočne záleží? Skúsme si položiť túto otázku.

Read more

Ste významná osoba

Na prvý pohľad dáva väčšina z nás a preto si často už pri prvom pohľade vytvoríme mienku o danej osobe. Sledujeme výzor, chôdzu, účes, pohyby, gestá, doplnky a veľkou úlohou hrá úsmev.

Dnes si napíšeme tri kroky, ktoré by sa mali stať Vašou bežnou súčasťou. 🙂

Read more

Prečo sa ponižovať?

Aj keď v našich končinách si skôr ľudia dobrovoľne hádžu polená pod kolená, dobrovoľne sa ponižujú, nevedia sa spravodlivo ohodnotiť, skôr zasejú semienka menejcennosti a toho, že si zaslúžia minimum, keď sa im vyskytne situácia nájsť lepšiu pracovnú pozíciu, začnú si nahovárať, že práve oni nie sú na ňu vhodný. Klope im na dvere príležitosť a oni čakajú, že to nie je pre nich.

Ale omylom, je to Vaše. Len musíte konať. Vy musíte jednať. Nikto iný to za Vás nespraví. 🙂

Read more