Miluj prácu – proces k cieľu

Prajem Vám pekný deň priatelia. Dnes som si pre Vás pripravil ďalší zaujímavý článok na tému:

Práca – Slovo, ktoré sa k nám dostáva z každej strany. Všetci poznáme ľudí, ktorí vykonávajú svoju prácu z pohľadu, že získavajú peniaze. Ale povedzme si pravdu, pracujeme len pre peniaze?

Priblížme si kúsok moju minulosť. Pár rokov dozadu som začal predávať rôzne veci, ktoré som nakupoval prostredníctvom EBay-u, hľadal som a skúšal rôzne brigády. Už vtedy so zámerom nadobudnúť určité skúsenosti a mať peniaze. Možno ešte vtedy som si nevychutnával „pracovný proces“ až tak ako dnes.

Našiel som prácu, ktorú nerobím, ale ktorou žijem. Dovolím si tvrdiť, že „milujem svoju prácu a moja práca miluje mňa.“ Prebúdzam sa s radosťou a očakávam, čo mi nový deň prinesie. Mnoho klientov je často prekvapených, keď sa im nečakane ozvem, vyriešim záležitosti v priebehu dňa a to rýchlosťou, ktorá ma poháňa dopredu. To, čo ma poháňa je pracovný proces.

Len tak zľahka si porovnajme prácu v zamestnaní a prácu, ktorú môžete vykonávať aj Vy.

Pri práci v bežnom zamestnaní nám stanovujú dané limity, dané podmienky a my sa často „tešíme“ až na záver. Je to smutné, ale väčšinou je to tak. Výkon berieme ako podmienku a celý mesiac čakáme, čakáme a čakáme na peniaze. Čo myslíte, kde nastáva chyba? Áno, v procese.

V úspešnom podnikaní, alebo v úspešnom kolektívnom pracovnom prostredí ľudia milujú proces. Milujú tvoriť, získavať, riešiť, inovovať a pomáhať. Zamyslite sa prosím ako to je vo Vašej situácii? Milujete pracovný proces? Tešíte sa z maličkostí, ktorí tvoria veľký celok?

Možno práve vy ste typ človeka, s ktorým môžem spolupracovať. Budeme si vychutnávať pracovný proces a motivovať ďalších ľudí k lepším výsledkom a lepšiemu životu.

Oslovil som Vás? S radosťou mi zanechajte komentár, prípadne správu. Už teraz sa teším.

Ďakujem Vám a prajem pekný zvyšok dňa.