Najvzácnejší je čas

Veta najbohatších ľudí sveta znie: „Najdôležitejší je náš čas, peniaze pre nás nehrajú žiadnu rolu – hahaha.“

Čaš.

Kde v skutočnosti máte záujem investovať svoj čas??

Televízia nás oberá o čas. Nesprávny ľudia nás oberajú o čas (samozrejme, že každý nás niečo učí, ale treba si prehodnotiť s kým ho mienime tráviť dlhodobo), nepotrebné informácie nám pohlcujú mozog a zabíjajú priestor, aby sme sa mohli sústrediť na niečo nové.

Páči sa mi ako povedal Albert Einstein, že nepotrebuje človeka, ktorý ovláda stovky faktov, ale človeka, ktorý je schopný tvoriť, pracovať a premýšľať s nadhľadom, dokáže vizualizovať, čo by sa z danej veci / udalosti mohlo stať. Neskôr povedal, že fakty si dokáže nájsť v každom slovníku za 2 doláre.

A teraz vy. Premýšľajte, čo skutočne je to, čo chcete. Myslíte si, že je podstatné vedieť, kto a čo, kedy a kde, s kým robil? Myslíte, že je potrebné vedieť, aké celebrity majú čo oblečené, kto kde býva a čo má? Samozrejme pokiaľ je to Váš koníček a ste pri tom šťastný, keď sa zaujímate o niekoho. Dobre je to Vaša vec. Ale pokiaľ to robíte zo zvyku, z ktorého neprodukujete nič prospešné, ale skôr negatívne myšlienky… Načo? Načo je to dobre. Na nič.

Strácate svoj drahocenný čas, ktorý môžete zužitkovať oveľa lepšie a plnohodnotnejšie. S láskou, s rodinou, s deťmi, ísť na prechádzku, nakupovať, športovať, učiť sa. Je to len na Vás, čo milujete.

Možno niekto si z Vás povie v hlave… „Ale ja potrebujem vedieť, čo sa deje okolo mňa.“ Áno. Áno. Vedieť to, čo sa Vás týka. Ale nie zbytočnosti, ktoré sú Vám na nič.

Niektorí z Vás si to možno uvedomujú, ale väčšina je pohltená systémom. Ten chce, aby Vaša myseľ bola zaprataná z každej strany nepotrebnými informáciami, ktoré sú skutočne nepotrebné. Pokiaľ jedinec a ďalší jedinec a ďalší a ďalší… Tak sa tvoria masy ľudí, ktoré sú ako stádo. Papajú to, čo sa im dáva pred oči. Ale Vy to nemusíte.

Pokiaľ ste sa dostali na moju stránku máte šancu na lepší život. Váš lepší život sa začína Vaším rozhodnutím ako som už spomínal v predchádzajúcom článku. Buďte pozorní, kde venujete svoj čas. Ten sa nám len mína.

Hospodárte rozumne a hlavne tak, ako chcete. Veľa šťastia. 🙂