Šťastný „workoholik“

Nie je pekné pracovať ako otrok, od skorého rána do neskorej noci. Pracovať, pracovať a nemať tušenia o svete, ktorý sa nachádza a plynie „tam vonku“ mimo Vás. Je toho veľa, čo neviete a Vy často ani neviete, že niečo neviete. Zamysleli ste sa niekedy nad tým?
Pekný deň priatelia.

foto-48

Čo si myslíte? Je to správne, alebo nie? Nech je Váš názor akýkoľvek osobne si myslím, že akákoľvek práca má byť vykonávaná s rozumom a láskou, nadšením do práce, chuťou inovovať a dosahovať lepšie výsledky, zlepšovať a vzdelávať sa, pomáhať si navzájom a spolupracovať.

Pomenujme to „zaslepený worhoholizmus“ neprospieva nikomu. Nie je na škodu si vydýchnuť načerpať nové myšlienky, pozrieť sa na veci z troška iného uhlu napr. aj na Vašu situáciu. Možno práve riešite pracovnú otázku. Premýšľate, že budete pracovať viac a viac, deň čo deň, dlhšie a dlhšie. Myslíte, že to je to správne? Prinesie Vám to, po čom túžite? Prinesie Vám to vytúžený a šťastný pocit? Alebo sa len na smrť unavíte a vytúžený pocit sa nedostaví? Budete plný hnevu a negatívnych myšlienok, ktoré Vás privedú do strateného bodu?

Priatelia, ktorí ma chcú niekedy zastihnúť – no nepodarí sa im to. Možno vyzerá, že som vorkoholik, ale ja MILUJEM svoju prácu.
Mám toho veľa, ale pracujem už automatický. Moje podvedomie je sústredené a nastavené na moje priority. Ako je to u Vás? Ako ste sa naučili pracovať? Aké máte pracovné návyky? Podeľte sa so mnou o tom v komentároch.

Ďakujem Vám a prajem ešte krásny zvyšok dnešného dňa.