Šťastný život

Ľudia sa snažia o šťastný život, namiesto toho, aby žili šťastný život. Musím sa priznať, že je to veľmi silný výrok a je možné, že viacerí z Vás by sa mali nad ním pozastaviť.

Snažíme sa dosiahnuť úžasne a láskou naplnené vzťahy. Snažíme sa dosiahnuť, čo najvyššie vzdelanie. Snažíme sa dosiahnuť finančnú slobodu, aby sme sa si mohli dovoliť čokoľvek. Snažíme sa nájsť, alebo vytvoriť zamestnanie, ktoré bude naším snom. Snažíme sa zdokonaľovať, snažíme sa počúvať, snažíme sa… Dáte mi za pravdu, že je toho veľa.

Ale na čo v skutočnosti zabúdame? Žiť šťastný život. Náš život uteká každou sekundou.

Snažme sa žiť šťastný život už teraz. Práca, vzťahy, peniaze, láska, vzdelanie, deti…

To všetko príde a všetko bude v poriadku, keď budeme my sami v súlade a v poriadku so životom. Šťastný život, nadväzujú na šťastné okamihy a tie vytvárajú ešte viac šťastný chvíľ, ktoré si dokážeme predstaviť.

Je to úplne jednoduché. Tešiť sa už dnes z maličkosti, z okamihov, z toho, čo máme a čo je našou bežnou súčasťou. Je faktom, že mi nevieme a ani si nedokážeme predstaviť, čo nám môže do života prísť. Naša viera nás povedie ďalej a radosť z každej chvíle bude meradlom nášho úspechu, ktorý si právom zaslúžime.

Prajem Vám pekný zvyšok dnešného dňa a nech Vás sprevádza šťastie. 🙂