Váš odkaz tu môže ostať naveky

Na čom skutočne záleží? Na šťastnom živote.

Minulý týždeň som sa dozvedel smutnú správu. Odišiel z tohto sveta človek, ktorý ma veľa naučil. Bol to starší pán, ktorému bolo niečo po sedemdesiatke. Ako ma zastihla táto správa bol som trošku prekvapený, že prečo. Ale takýto je život a každý z nás do jedného umiera. Každou minútou a to je fakt, ktorý nezmeníme. Na čom skutočne záleží? Skúsme si položiť túto otázku.

Mesiace a roky utekajú veľmi rýchlo. Máli sme leto a o chvíľočku príde zima a čo nevidiac ďalší rok je preč. Boli ste šťastný tento rok? Boli ste skutočne šťastný deň za dnom? Alebo ste len na niečo čakali a prežívali ďalšie a ďalšie dni. Ako som písal v minulom článku: „Každý deň, ktorý prežijete a ste zdravý, uvedomujete si, čo máte je obrovským darom, ktorý nemá väčšina ľudí“.

Každý deň treba žiť život, každú minútu sa tešiť, že sme tu. ÁNO, AJ VY!

A tak pri premýšľaní na starého známeho si hovorím, nepoznal som ho roky, ale verím, že jeho život bol naplnený, aj keď už odišiel. Tešil sa z každého dňa a snažil sa pomáhať tým, ktorí o to požiadali.

Na čom teda skutočne záleží? Na Vás. Na Vašej práci, ktorú milujete. Na Vašej rodine, ktorá je Vám oporou. Na Vašom príbytku, ktorý je Vaším domovom a miestom oddychu. Na Vašich deťoch, ktorý sú stelesnením vzájomnej lásky. Na čomkoľvek, čo je Vášmu srdcu blízke a prináša Vám to závan radosti. 🙂

Prežívajte každú chvíľu Vášho života ako jednu veľkú dovolenku, kde si môžete robiť, čo chcete. Skúste sa pozrieť na New York. Aké veľké dielo dokázal človek vytvoriť. Je to obrovské a je to len určité miesto na zemi. To isté môžete spraviť aj Vy s Vaším životom. Môžete vybudovať akúkoľvek stavbu a práve teraz je najlepší čas. Nie je podstatné, čo ste prežili a kým ste boli. Dôležité je, kým sa chcete v skutočnosti stať.

Tešte sa z práce, ktorú ste si vybrali, tešte sa s ľudí, ktorých ste k sebe pritiahli, tešte sa zo všetkého, čo Vám život dá. Váš život bude radostný, zaujímavý, plný prekvapený a presne taký, ako si budete priať. Kormidlo života máte Vy vo svojich rukách.

Prajem pekný zvyšok dňa. 🙂