Veľký deň si musíte vytvoriť!

Kedy, keď nie teraz? Kedy?

Život je jeden dlhý časový úsek. Keď sa hlbšie zamyslíme a rozdelíme si ho na etapy, čo nám z toho vyjde? 🙂

Prežili sme detstvo, kde sme dookola opakovali veci, ktoré nás učili rodičia. Nasledovala škola, v ktorej sme sa naučili základy pre budúci život. Popri tom, ako sme rástli venovali sme sa rôznym koníčkom, športovým hrám, umeniu alebo len vysedávaniu pred televíziou. Nech akékoľvek bolo naše detstvo čas utekal ďalej. Vezmime do úvahy – „Stále bolo teraz.“

Prišla stredná škola a my sme si vybrali akým smerom pôjdeme. Učili sme sa ďalej a snažili sa rozvíjať svoj potenciál do budúcnosti, alebo len prechádzali dňom za dňom? To bol stav dospievania, kde sa formovala naša osobnosť a naše „JA“. Štyri školské roky popri všetkému flákaniu zbehli ako voda a čo sa stalo? Otvoril sa nám život. Väčšina si zvolila pokračovať v štúdiu na vysokých školách, iní odišli do zahraničia za prácou a možno práve vy ste tu ostali.

Študenti z vysokých škôl často ostávajú nezamestnaní a až 72% nepracuje v odbore, čo vyštudovalo.

Bývali spolužiaci, ktorí zutekali do zahraničia dnes možno majú vyšší plat ako je priemer na Slovenku, ale nie sú všetci šťastní.

Vráťme sa k podstate: „Veľký deň nepríde. Veľký deň si musí človek vytvoriť!“

Tak ako zutekalo posledných dvadsať rokov, tak odíde aj ďalších tridsať rokov. Nič k Vám nepríde, kým nezadáte príkaz, aby sa to stalo. A nie je dôvod už na nič čakať.

Vy ste tvorcami svojho života a vlastného šťastia. Váš veľký deň môže byť práve dnes. A viete čo? Každý deň je veľký deň, keď sa prebúdzame živý, zdravý, v teple, máme čo jesť, máme rodinu a sme si vedomý, že teraz je náš veľký deň. Ale o tomto si napíšeme v nasledujúcom článku. 🙂

Nech Vás sprevádza úspech a radosť v každom kroku Vášho života.

Pekný zvyšok večera.