Vieme, čo všetko máme?

„Berieme to ako samozrejmosť a málokedy si to vážime.“

Viete, čo mám na mysli? Pokiaľ ste hádali zdravie, uhádli ste. 🙂

Na našej planéte žijú tisíce ľudí, ktorí nemajú končatiny (ruky, nohy). Ľudia, ktorí sa narodili bez zraku, ľudia, ktorí nedokážu rozprávať, ľudia, ktorí nemajú možnosť počuť. Ľudia, ktorí majú problémy s kožou, ľudia, ktorí majú slabé kosti, ľudia, ktorí majú XY zdravotných ťažkosti.
Medzi nami sú aj takí, ktorí to berú ako dar a tešia sa, že sú medzi živými. 🙂

V tomto zhone, v tomto svete plných rýchlych ciest, nových filmov, rodinných problémov, hodín strávenými za monitorom, hodiny pozerajúc do 5 palcových displejov, hodín nákupov vidím ako ľudia zabúdajú na celú podstatu svojho bytia. Zabúdajú dopriať si čas sebe, svojmu telu, oddychu a vďačnosti.

že telo je ich základ. Bez neho by nebolo nič podstatné. Berú to ako samozrejmosť, že pri narodení to dostali a majú to. Nevážia si to, až kým sa im niečo nestane. Potom sa milióny ľudí pýtajú, že prečo oni. Ľudia upadajú do depresií, liečia sa na choroby, ktoré si vyvolali zo stresu.

Vedeli ste, že 3 zo 4 pacientov sú v podstate zdraví, ale chorobu si namýšľajú? Je to tak.

Ďalej. Odpoveď je jednoduchá a jasná. Pozrite sa na spätný život a budete vedieť prečo. Nepotrebuje žiadneho génia, postačí aj Váš zdravý rozum.

Aký život ste žili? Boli ste šťastný a vďačný, že máte zdravé telo a môžete chodiť na dovolenky, môžete pracovať, môžete si zakúpiť auto, Vy môžete sa ísť najesť, kde si zvolíte. Vy sa môžete prejsť lesom, Vy sa môžete napiť, Vy môžete mat priateľov, Vy môžete rozprávať a Vy môžete (doplňte si čokoľvek)…

„Milióny činnosti a pocitov, ktoré môžete zažívať, ale vy ste sa sami obmedzili na negatíva“. Prečo?

Každý deň ďakujte úprimne za čo máte, lebo to nie je prípad väčšiny ľudí na tejto planéte. Pokiaľ ste máte rodinu, priateľov, svoju polovičku, prácu, materiálne veci, hobby, čokoľvek. Ste šťastným človekom a zaslúžite si ešte viac, čokoľvek si budete priať.

Prajem pekný zvyšok dňa.