Zápas života

„Nevieš kedy, ale raz príde. Tvoj deň, keď si sa mohol dokonalé pripraviť, ale ty si o tom nevedel a čas sa minul.“

Prajem Vám krásny slnečný deň.

Ako efektívne využívate čas?

Ste ochotný zmeniť aktivity, aby ste získali to, po čom túžite? Ste ochotný prijať zmenu, aby sa Váš život začal uberať, tým správnym smerom? Skúste si odpovedať na tieto otázky. 🙂

Človek, ktorý má vysoký záujem zmeniť svoj život si povie toto: „Som ochotný spraviť čokoľvek a vzdám sa čohokoľvek, aby som zmenil svoj život.“

Veriť, že Tvoj život sa zmení a Ty denne robíš to isté? Zrejme sa nachádzaš v slepej uličke.

Každý z nás má aktivity, ktoré v konečnom dôsledku nepotrebné. Často sa k ním vraciame a to len zo zvyku, že sme ich robili v minulosti, tak robíme ich opäť a opäť.

Zamyslíme sa?! Sú potrebné? Za posledné mesiace až roky priniesli nám, alebo dali nám niečo, čo sme dokázali využiť? Alebo sme len stratili čas. Možno kúsok sme sa zasmiali, ale opakujem v konečnom hľadisku sme to robili len zo zvyku.

Dnešný deň venujte pozornosť svojim aktivitám. Pýtajte sa samých seba, prečo ich robíte a čo Vám to prináša. Napíšte si zoznam aktivít, ktoré sú prospešné pre Vás a na druhú stranu papiera, ktoré sú len zo zvyku. Sledovaním seba za pár dní, týždňov, mesiacov dokáže svoj život zmeniť tak, ako si prajete.

Možno vypustíte sledovanie televízie, možno začnete efektívnejšie pracovať, možno ráno upratovať, možno z rána nakupovať, možno ráno chodiť na prechádzky, možno začnete cvičiť, možno začnete niečo tvoriť, možno sa rozhodnete, že máte záujem sa so mnou stretnúť, možno začnete viac ďakovať, možno… Je to len na Vás.

Ide o Váš život, o Váš „zápas“ a budete len taký silný ako sa dokážete pripraviť, počas Vášho života.

Prajem krásny deň. 🙂